Mówi się, że nigdy nie jest za późno na naukę. I faktycznie – jest to prawda. Nawet jak człowiek zdążył dokończyć już wszystkie szkoły, rozpocząć satysfakcjonującą karierę zawodową, ma szansę na to, aby zrobić coś jeszcze. Dla siebie. Dla własnej satysfakcji.

Z miłości do żeglowania

O czym dokładnie mowa? O żeglowaniu, na jakie nigdy nie jest za późno. To jeden z takich sportów, który praktycznie nigdy nie ma ograniczeń wiekowych. Jeżeli tylko ktoś ma na to ochotę, może rozpocząć swoją przygodę z żeglowaniem. Dobrym początkiem mogą okazać się intensywne kursy żeglarskie, jakie organizuje m.in. Róża Wiatrów. Ich ośrodek znaleźć można w Węgorzewie, na Mazurach. Czego można dowiedzieć się podczas takiego szkolenia?

Życie na jachcie

Podczas takiego wypadu, mówiąc oględnie, można dowiedzieć się, jak wygląda życie na jachcie. Na samym początku należy przypomnieć tylko to, że na takie wakacje nie jeździ się na wypoczynek. Plan dnia jest z góry zaplanowany i tak naprawdę to nie ma szans na to, aby dużo odpocząć. Od samego rana do wieczora odbywają się ćwiczenia teoretyczne i praktyczne, których celem jest doskonałe przygotowanie do egzaminu, jaki spodziewany jest pod koniec wyjazdu. Pozytywny wynik egzaminu uprawniać będzie do prowadzenia jachtów żaglowych bez ograniczeń na wodach śródlądowych. 

Nie tylko dla zawodowców

Czy takie kursy dedykowane są dla amatorów? Oczywiście, że tak. Co prawda, można spotkać się tam także z osobami, jakie mają już chociażby szczątkowe pojęcie o żeglowaniu, ale tym kompletnie nie trzeba się przejmować. Po prostu, podczas szkolenia wyjazdowego, będzie trzeba porządnie przyłożyć się do tego, aby zdobyć odpowiednią wiedzę. Taką, która pomoże potem opanować umiejętności praktyczne.

Czy warto?

Oczywiście, że tak. Chociażby dlatego, aby poznać zupełnie nową dyscyplinę sportową. Szukając dla siebie pasji, wiele osób nie pamięta nawet o tym, że istnieje coś takiego jak żegluga. A szkoda, ponieważ dzięki temu można przeżyć nowe, wspaniałe emocje. Co więcej, dzięki temu można poznać świat z zupełnie innej perspektywy. Nie można również zapomnieć o tym, że to także doskonała okazja do tego, aby przekonać się jak wygląda “wypoczynek” na jachcie. Wszyscy przyzwyczajeni do wygód hotelowych zapominają o tym, jakie możliwości oferują współczesne jachty, które spotkać można na mazurskich jeziorach. Chyba więc nie ma co zastanawiać się nad tym, czy warto. Lepiej zapisać się na taki kurs żeglarski. 

 

Comments are closed.

Pin It