Problemy kardiologiczne mogą pojawiać się nie tylko u osób starszych po 60. roku życia, ale dotykają też coraz młodsze osoby, które się tego nie spodziewają. Serce jest codziennie obciążane, a zła dieta, brak ruchu i stres dodatkowo niekorzystnie wpływają na stan zdrowia. Jak zatem zadbać o serce? Kiedy warto wykonać badanie EKG online?

Problemy kardiologiczne i ich przyczyny

Problemy z sercem najczęściej pojawiają się u osób po 60. roku życia. W dużej mierze przyczyną jest zbyt tłuste jedzenie, niedostateczna ilość warzyw i owoców, a także mała aktywność fizyczna. Siedzący tryb życia i stres mogą prowadzić do poważnego zaburzenia rytmu pracy serca, a w konsekwencji do zawału i nawet śmierci.

W dzisiejszych czasach wiele młodych osób żyje w permanentnym stresie. Ciężko jest znaleźć czas dla siebie i bliskich, a to powoduje, że serce jest mocno nadwyrężone. Ciśnienie tętnicze najczęściej u takich osób jest podwyższone, a tłuste posiłki podwyższają cholesterol. Czynnikiem podwyższającym ryzyko chorób serca jest też otyłość, na którą cierpi coraz więcej młodych osób.

Badanie EKG serca

Jednym z podstawowych badań, jakie wykonuje lekarz w poradni kardiologicznej, jest badanie EKG. Polega ono na sprawdzeniu, w jakim rytmie pracuje serce. Jednak często wyniki nie są satysfakcjonujące, gdyż badanie trwa zaledwie parę minut. Lepszym rozwiązaniem jest Holter EKG online, urządzenie, które pacjent otrzymuje na określony czas, ale nie krótszy niż 24 godziny.

Urządzenie to monitoruje pracę serca w stanie odpoczynku, podczas snu, w pracy, podczas jedzenia i wysiłku fizycznego. Dzięki temu wyniki są dużo bardziej precyzyjne i pozwalają wykryć wiele nieprawidłowości. Takie badanie jest zalecane pacjentom, którzy są po zawale lub mają dolegliwości, które mogą świadczyć o problemach kardiologicznych.

Jak zachować zdrowie na długie lata?

Serce jest jednym z ważniejszych organów, który odpowiada za wiele funkcji życiowych. Bardzo ważne jest, aby regularnie się badać i w razie bólu w klatce piersiowej lub duszności natychmiast udać się do lekarza.

Dla zdrowego serca niezbędna jest odpowiednia ilość snu, relaks, spokój i odpowiednie odżywianie. Bardzo ważne jest spędzanie czasu na świeżym powietrzu, spacery i lekka aktywność fizyczna.

Comments are closed.

Pin It live url zobacz https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/