Sezon na stroje kąpielowe trwa przez cały rok. Oczywiście latem wzrasta popyt na odzież typowo plażową i wakacyjną, jednak w pozostałe pory roku kostiumy kąpielowe nabywane są przez coraz większą liczbę zwolenników zdrowego stylu życia i regularnych wizyt na basenie.

Kostiumy kąpielowe na basen

Strój na basen posiada pewne charakterystyczne cechy, które wyróżniają go spośród innych kostiumów. Przede wszystkim ma bardzo sportowy krój. Materiał jest gładki i pozbawiony ozdób w postaci falbanek, kokardek lub marszczeń. Zwłaszcza panie nastawione na intensywne pływanie dbają o to, aby ich strój był wygodny i nie krępował ruchów. Typowo sportowe stroje kąpielowe są zawsze w wersji jednoczęściowej.

Modne wzory strojów kąpielowych

W każdym sezonie projektanci promują różne wzory, które pojawiają się na strojach w najbardziej popularnych resortach. Ostatni sezon należał do printów kwiatowych oraz wszelkich elementów roślinnych. Regularnie na plażach pojawiają się różnej wielkości kropki i grochy. Ten wzór bardzo dobrze komponuje się z wracającymi do mody figami z wysokim stanem i mocno zabudowanymi stanikami. Jednak najczęściej spotykanym deseniem są paski, które korzystnie wpływają na wyszczuplenie sylwetki oraz podkreślenie konkretnych elementów figury.

Kostium kąpielowy na plażę

W wakacje oraz podczas całorocznych wyjazdów na rajskie plaże dużym powodzeniem cieszą się stroje bardzo kolorowe, jaskrawe i wzorzyste, Jasne barwy ładnie podkreślają opaleniznę i podkreślają zalety sylwetki. Z tych samych powodów panie o nienagannych figurach chętnie wybierają stroje bardzo wycięte w typie popularnego bikini. Kobiety, którym zależy na zamaskowaniu różnych niedoskonałości mogą wybierać spośród kostiumów jednoczęściowych, które specjalnymi wzorami oraz fasonami doskonale wpływają na piękny wygląd całej sylwetki.

Najlepszy materiał na kostiumy kąpielowe

Strój kąpielowy powinien spełnić dwa zadania – być wygodny i ładnie się prezentować. Podczas pływania w morzu, jeziorze czy w basenie materiał musi dobrze przylegać do ciała. Natomiast po wyjściu z wody wskazanie jest, aby strój szybko stal się suchy. Dlatego każdy kostium szyty jest z materiału z dużym dodatkiem sztucznych włókien. Bardzo dobrze sprawdzają się elastan i lycra. Tkaniny z ich składem są elastyczne i rozciągliwe. Dodatkowo materiał nie nasiąka wodą i dzięki temu jest bardzo komfortowy w użyciu. Lycra jest niezwykle wytrzymałą tkaniną, która może być używana do szycia strojów przeznaczonych dla wyczynowych pływaków.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostiumy kąpielowe.

Comments are closed.

Pin It