Dzikie zwierzęta w naturalny sposób przystosowują się do zmiennych warunków pogodowych. W przypadku udomowionych koni spędzających znaczną część czasu w stajniach, proces adaptacyjny jest nieco zaburzony. Zadaniem każdego jeźdźca jest zapewnienie zwierzęciu optymalnego komfortu cieplnego, szczególnie podczas treningów w okresie jesienno-zimowym. Prostym sposobem na zmniejszenie negatywnego wpływu mrozu na organizm zwierzęcia jest założenie mu derki z mięsistego polaru. Czym jest derka polarowa? Jaką dokładnie pełni funkcję? Sprawdź!

Niezawodna derka polarowa – funkcje

Derka polarowa jest nioceniona w chłodne dni. Okrycie wierzchnie zakładane na grzbiet i zad konia ma za zadanie niwelować wpływ czynników zewnętrznych (przede wszystkim niskiej temperatury)  i izolować od uporczywych owadów. W profesjonalnych sklepach jeździeckich znajdziemy różne typy derek różniące się przede wszystkim materiałem. Modele z polaru są najbardziej popularne. Mięsista tkanina wyróżnia się doskonałymi właściwościami – sprawnie odprowadza pot na zewnątrz, reguluje temperaturę i wchłania nadmiar potu po ciężkim treningu.  

Cechy dobrej derki

Derka polarowa będzie dobrze spełniała swoje zadanie tylko wtedy, kiedy będzie starannie dopasowana do budowy anatomicznej konia. Aby zakupiony model idealnie leżał na zwierzęciu, poświęć odrobinę czasu na staranne dobranie rozmiaru podawanego w długości liczonej od kłębu do ogona. Ponadto, okrycie nie będzie spadało ani przesuwało się, jeśli jego konstrukcja będzie wzmocniona pasami krzyżowymi pod brzuchem, paskiem pod ogon oraz klamrami na klatce piersiowej. Detalem wpływającym na swobodę ruchów konia są rozcięcia na łopatkach. 

Comments are closed.

Pin It https://www.gama-sklep.com.pl/a/341-kuchnia-cappuccino-mat https://gla-missions.org/drzwi-pozarowe-co-warto-wiedziec/ https://winkst.org/najciekawsze-jezdzieckie-rekordy-guinessa/