Wanna obecna jest prawie w każdej łazience. Mimo faktu, że już coraz częściej jej alternatywą staje się kabina prysznicowa, to właśnie to urządzenie sanitarne producenci produkują w różnych odsłonach.

Wanna wannie nie jest równa i coraz częściej spotykane są na rynku wanny asymetryczne. Dają się one idealnie wpasować w każdy rodzaj i typ łazienki.

Jakie są wanny asymetryczne?

Przede wszystkim mają one bardzo oryginalne kształty, a ich cechą charakterystyczną jest fakt, że mają nierówne boki. Ich krawędzie są zaokrąglone, a oparcia i siedziska dobrze wyprofilowane.

Do takiej wanny wchodzi się z przyjemnością, a i jej instalacja w danej łazience powoduje, że ta staje się miejscem ciekawie zaaranżowanym. Najczęstszym wyborem są wanny narożne. Oferowane są przez producentów zarówno w wersji lewej jak i prawej.

Dodatkowe akcesoria

Wanny asymetryczne mają znacznie wygodniejszą nieckę, aniżeli wanny standardowe. Bardzo często wyposażone są w dodatkowe siedziska, półki, poręczne uchwyty, mają niższe wejścia.

Z tych powyższych względów sprawdzają się one idealnie w domach gdzie są dzieci i osoby starsze. Łatwiej jest im korzystać z tego typu miejsca kąpielowego. Ponadto wanny dwupoziomowe są bardzo atrakcyjne dla małych dzieci, które podczas kąpieli mają również możliwości różnego rodzaju ciekawych zabaw.

Akryl najlepszym materiałem

Akryl jest idealnym materiałem do produkcji wanien asymetrycznych. Bardzo dobrze poddaje się on modelowaniu i dzięki temu można stworzyć z niego produkty o ciekawych i oryginalnych kształtach.

Ponadto akryl pozwala na długie utrzymanie ciepła wewnątrz wanny, jest antypoślizgowy i bardzo przyjemny w dotyku. Producenci dają bardzo długie gwarancje na niezmienność jego bieli w określonych produktach.

Jak zabudować wannę asymetryczną?

Zabudowanie wanny jest wyzwaniem. Zarówno w przypadku jej typowych kształtów jak i nietypowych. Trzeba zrobić to dokładnie, ładnie i tak by w każdej chwili był możliwy dostęp do instalacji kanalizacyjnej.

Producenci wychodząc naprzeciw swoim klientom zaproponowali obudowę akrylową. Do każdego rodzaju i modelu wanny jest przypisany dany rodzaj obudowy. Dlatego ważne jest kupowanie wanny, jej obudowy i wszelkiego rodzaju akcesoriów w jednym miejscu, u jednego producenta. Dopiero wtedy ma się gwarancję, że wszystko będzie idealnie do siebie pasować i cały montaż nie będzie sprawiał żadnych, niepotrzebnych trudności.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Comments are closed.

Pin It https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ zobacz wiecje https://emtec-group.com.pl/polaczenie-przeszlosci-z-przyszloscia-unikalnosc-mebli-loftowych/