Z rozszerzonymi naczynkami (tzw. pajączkami) trudno jest walczyć samodzielnie. Skorzystaj z laserowego zamykania naczynek i odzyskaj jednolitą cerę.

Laserowe zamykanie naczynek – sposób na szybkie pozbycie się pajączków

Pajączki to małe, ale niezwykle uciążliwe zmiany skórne, z którymi bardzo trudno jest walczyć samodzielnie. Z pomocą przybywa laseroterapia – jeden z najskuteczniejszych sposobów na całkowite pozbycie się zmian naczyniowych. Pojedyncze naczynka mogą stać się niewidoczne już po pierwszym zabiegu. W przypadku rozleglejszych zmian konieczna jest seria zabiegów. Wyjaśniamy, na czym polega laserowe zamykanie naczynek.

Pajączki na skórze – czym są i skąd się biorą?

Pajączki to rozszerzone śródskórne naczynia krwionośne, fachowo nazywane teleangiektazjami. Występują w formie cienkich, rozgałęzionych żyłek o czerwonej, niebieskiej i fioletowej barwie widocznych tuż pod naskórkiem. Skłonność do pękających naczynek najczęściej występuje u osób ze skórą cienką i wrażliwą. Znacznie częściej problem ten dotyka kobiet, ze względu na rozluźniające działanie estrogenu na naczynia, co finalnie prowadzi do ich rozszerzania się.

Czynniki zwiększające ryzyko pojawienia się rozszerzonych naczynek, to: palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, nadmierna ekspozycja skóry na słońce, niska aktywność fizyczna, a także predyspozycje genetyczne. Popękane naczynka często pojawiają się w ciąży, kiedy progesteron osłabia ścianki naczyń. Zmiany naczyniowe idą też w parze ze starzeniem się skóry.

Rozszerzone naczynka nie są niebezpieczne dla zdrowia, jednak dla wielu osób stanowią defekt estetyczny i powód do kompleksów. Dlatego tak ważne jest znalezienie skutecznego sposoby na pozbycie się zmian naczyniowych. Eksperci z Kliniki Miracki w Krakowie rekomendują swoim pacjentom skorzystanie z zabiegów laserowych, które wykazują wysoką skuteczność w usuwaniu pajączków.

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek wykonywane jest przez lekarza medycyny estetycznej. Podczas pierwszej wizyty specjalista przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zastosowania lasera oraz ustalić plan leczenia (liczbę i częstotliwość zabiegów oraz rodzaj użytego lasera). Procedura zazwyczaj nie wymaga znieczulenia, ale warto o nie poprosić, jeśli obawiamy się bólu.

Zabieg laserowy rozpoczyna się od nałożenia specjalnego żelu. Następnie lekarz przesuwa głowicą, celując wiązką lasera w pajączki. Światło laserowe wykazuje wysokie powinowactwo do białka, które znajduje się w naczyniach włosowatych, czyli hemoglobiny. Wiązka światła skierowana do naczynka zostaje pochłonięta przez hemoglobinę, a następnie wytwarza silną energię. W ten sposób naczynko zostaje uszkodzone i w ciągu kilku tygodni całkowicie usunięte z organizmu.

Czy domowe sposoby na rozszerzone naczynka mogą być skuteczne?

Domowe metody na pękające naczynka mogą pomóc w poprawie wyglądu skóry, ale rzadko są w stanie całkowicie usunąć pajączki. Gdy na twarzy pojawią się pierwsze teleangiektazje, warto od razu zainwestować w specjalne kosmetyki do cery naczynkowej – zapobiegną dalszemu rozwojowi problemu. Korzystne działanie wykazują m.in. preparaty zawierające wyciąg z arniki.

Jeśli masz skłonność do rozszerzania naczynek, wprowadź do swojej diety produkty będące źródłem rutyny, np. kaszę gryczaną. W menu powinny również pojawić się bogate w witaminę C owoce cytrusowe, a także płatki owsiane, otręby i szparagi, które dostarczają cennego dla naczyń krwionośnych krzemu. Rutyna ma działanie wzmacniające na naczynia krwionośne. W walce z pajączkami przydatne są również zioła, np. skrzyp polny i pokrzywa.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie.



Comments are closed.

Pin It https://silesia24.pl/konsekwencje-zakupu-samochodu-bez-oc https://www.autogielda.pl/artykulubezpieczeniemotocykla.html live url