Bielizna dla kobiet, choć niewidoczna pełni bardzo ważną rolę. To jakie majtki, staniki, halki czy rajstopy założymy ma ogromny wpływ na wygląd całej kreacji. Ponadto, w niektórych momentach życia, na przykład podczas ciąży czy karmienia dziecka, bielizna musi pełnić zadania specjalne.

Bielizna ciążowa – wygoda na pierwszym miejscu

Pierwszym kryterium doboru bielizny ciążowej powinna być wygoda Pań, które będą ją nosić. Pamiętajmy, że skóra w okresie ciąży bywa bardzo tkliwa, szczególnie na niektórych jej obszarach, do których należą piersi i brzuch. Dlatego kupując bieliznę na okres ciąży warto postawić na naturalne tworzywa – takie jak bawełna (w tym pochodząca z upraw ekologicznych) czy włókno bambusowe.

Szczególnie ważnym elementem ciążowej garderoby jest stanik. Powinien on być dobrze dobrany – ani za mały, ani za duży. Dokładnie taki, aby miseczki gwarantowały pełen komfort, a pasek pod biustem nie był zbyt luźny, by dobrze podtrzymywał atuty kobiecej figury.

Wybierając dolne części bielizny, takie jak majtki czy rajstopy należy pamiętać, by nie uciskały zbyt mocno brzucha. Dlatego też dostępne są modele ze specjalnym szerokim paskiem, doszytym w górnej części bielizny, który łagodnie otuli cały brzuszek. Wysoki stan takiej bielizny dodatkowo ogrzeje maluszka.

Czy bielizna dla przyszłych mam może być ładna?

Wiemy już jak ważny jest komfort przyszłej mamy. Ale kobiety jak wiadomo w każdych warunkach chcą nie tylko czuć się wygodnie, ale także dobrze się prezentować. Na szczęście firmy, których specjalnością jest bielizna ciążowa starają się realizować potrzeby estetyczne ciężarnych. Wiele modeli ma delikatne ozdoby w postaci miękkich, bawełnianych koronek, uroczych, satynowych kokardek, czy odpowiedniego doboru wzorów na tkaninach. Niezwykle kobiece kwiaty, subtelne serduszka czy ponadczasowe gwiazdki z pewnością przypadną do gustu przyszłym mamom.

Aby zaspokoić te dwie potrzeby – użyteczność i ładną prezencję nie warto iść na kompromis, tylko kupić dobrej jakości staniki i majtki dedykowane kobietom w ciąży. Nie warto także na nich oszczędzać, ponieważ mogą posłużyć nawet po porodzie a zakup bielizny wątpliwej jakości może zrodzić konieczność jej wymiany.

Co więcej kupno pięknej i funkcjonalnej bielizny dla przyszłej mamy ma wpływ na jej samopoczucie. Z jednej strony fizyczne, kiedy nie jest skazana na dyskomfort, z drugiej zaś psychiczne – wiadomo przecież, że zakup ładnych przedmiotów poprawia kobietom humor. A w ciąży jest to podwójnie ważne!

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna ciążowa.

Comments are closed.

Pin It https://wadowiceonline.pl/sponsorowane/26531-dlaczego-musimy-miec-ubezpieczenie-samochodu