Szukając ciekawej dyscypliny sportowej, warto zainteresować się jeździectwem. Obecnie sport ten jest znacznie bardziej dostępny, co pozwala na rozpoczęcie amatorskich treningów dla osób w każdym wieku. Aby odpowiednio przygotować się do nauki jeździectwa, warto pamiętać o odpowiednim stroju – spodnie na konia i kask to podstawa!

Wygodne spodnie na konia

Spodnie na konia, inaczej nazywane bryczesami, to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów stroju jeźdźca. Bryczesy chronią skórę przed potencjalnymi uszkodzeniami, zapewniają komfort w czasie wielogodzinnych treningów. Spodnie na konia tworzone są z dbałością o najmniejsze detale – do ich produkcji wybierane są materiały, w których połączono włókna naturalne i syntetyczne. Naturalne włókna to przede wszystkim bawełna – sprawia ona, że możliwe jest stałe wentylowanie skóry, a dodatkowo wzmacnia ona tkaninę. Włókna syntetyczne, takie jak elastan, sprawiają, że tkanina jest rozciągliwa i nie krępuje ruchów jeźdźca. Spodnie na konia uzupełniane są o leje, które tworzone są ze skóry naturalnej lub z silikonu. Zadaniem leja jest zapewnienie lepszej przyczepności jeźdźca do siodła. Bryczesy posiadają również niewielkie kieszonki oraz szlufki, aby możliwe było wykorzystanie paska i lepsze dopasowanie spodni w pasie.

Kask jeździecki i spodnie na konia

Elementem, który koniecznie powinniśmy wziąć ze sobą na pierwszy trening jeździecki, jest dopasowany kask. Nowoczesne kaski jeździeckie tworzone są z lekkich, trwałych tworzyw, wysoce odpornych na uszkodzenia. Kaski uzupełnia się o niewielkie wywietrzniki, aby skóra głowy była wentylowana. Atutem w ich konstrukcji są też niewielkie daszki, dzięki którym oczy chronione są przed silnym słońcem. Kask powinien być zapięty pod szyją – pozwolą na to regulowane paski.

 

Comments are closed.

Pin It