Krótkie i łamliwe paznokcie są dość kłopotliwe. Wiele kobiet zmagających się z problemami, jakie generują, jest przekonanych, że trudno pomóc im w jakikolwiek sposób. Na szczęście, wcale nie mamy do czynienia z aż tak kłopotliwą sytuacją. Z pomocą przychodzą paznokcie żelowe, warto więc dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat.

Na czym polega manicure żelowy?

Osoby decydujące się na skorzystanie z możliwości paznokci żelowych, pokrywają je specjalną masą. Ta przypomina nieco popularny akryl, jest jednak zdecydowanie bardziej elastyczna niż on. Dobrze przygotowany manicure zakłada nałożenie przynajmniej kilku warstw żelu, z których każda powinna zostać poddana utwardzeniu z wykorzystaniem lampy UV.

Przygotowanie manicure żelowego nie jest skomplikowane. Wymaga jednak posiadania odpowiedniego sprzętu, wiele kobiet decyduje się więc na wykonanie go w gabinecie kosmetycznym. Oczywiście, nie brakuje i takich, które próbują swoich sił w domowym zaciszu. Manicure żelowy wymaga nieco czasu i precyzji, dość szybko można jednak nabrać niezbędnej wprawy, ciesząc się z jego efektów.

Manicure żelowy krok po kroku

Jeśli marzą się nam paznokcie żelowe, a nie chcemy spędzać czasu u stylistki paznokci, powinniśmy zainwestować w kilka akcesoriów. Tu na pierwszy plan wysuwa się sam żel, konieczny będzie jednak także zakup tak zwanego cleanera, pilników, primera oraz pędzelka, dzięki któremu nakładanie żelu stanie się łatwiejsze. Trudno mówić też o udanym manicure bez lampy UV, środka do dezynfekcji, a także – szablonów i tipsów, które przydadzą się osobom chcącym przy okazji przedłużyć paznokcie.

Bez względu na to, czy mamy doświadczenie w przygotowywaniu manicure, czy też nie, powinniśmy pamiętać o tym, że pierwszym krokiem musi być możliwie jak najbardziej staranna dezynfekcja dłoni. O idealnym manicure nie ma też mowy, jeżeli wcześniej nie przygotujemy odpowiednio płytki. Cleaner pomoże nam w ich oczyszczeniu, primer zaś jest najlepszą bazą pod żel. Jeśli myślimy o przedłużaniu paznokci, już na tym etapie należy nałożyć szablony albo tipsy. Gdy paznokcie są już przygotowane do malowania, można nałożyć na nie warstwę żelu, potem zaś utwardzić ją pod lampą UV. Szacuje się, że każdy paznokieć powinien spędzić pod nią przynajmniej dwie lub trzy minuty. Proces nakładania żelu i naświetlania paznokcia może być powtarzany. Zwykle przyjmuje się, że nawet trzykrotne powtórzenie go nie będzie zbyt częste. Już przy nakładaniu drugiej warstwy żelu warto też pomyśleć o spiłowaniu paznokcia tak, aby nabrał oczekiwanego przez nas kształtu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie paznokcie żelowe.

Comments are closed.

Pin It https://wadowiceonline.pl/sponsorowane/26531-dlaczego-musimy-miec-ubezpieczenie-samochodu