Salon to doskonałe pomieszczenie do ekspozycji kwiatów doniczkowych. W czym je umieszczać, by wyglądały efektownie? Poznaj porady, z którymi stworzysz stylową aranżację pokoju dziennego z użyciem donic dekoracyjnych!

Jaką wielkość donic wybrać?

Różnorodność, jaką wyróżniają się dostępne dzisiaj w sklepach donice dekoracyjne, daje praktycznie nieograniczone możliwości w tworzeniu ciekawie wyglądających aranżacji.

Aby dobrać odpowiednie donice do salonu, w pierwszej kolejności warto zastanowić się nad ich wielkością, która powiązana jest też z efektem aranżacyjnym, jaki chcemy uzyskać, a także wybranym gatunkiem rośliny, w tym jej wielkością i wymogami.

Małe doniczki świetnie nadają się jako dekoracje na komodę, regał, parapet. Z kolei te większe sprawdzą się do ustawienia na podłodze, na przykład mogą wypełnić wtedy pusty kąt lub stworzyć zieloną kompozycję przy oknie balkonowym lub tarasowym.

Style donic dekoracyjnych

By dekoracyjne donice pasowały do salonu, warto uwzględnić ich styl i dopasować go do wyglądu wnętrza. Jakie donice dekoracyjne pasują do konkretnych wystrojów?

  • Styl boho – ceramiczne donice wyglądające jak lepione ręcznie, doniczki z etnicznymi wzorami, osłonki z wyplatanych traw, wiszące osłonki na doniczki z plecionych sznurków.
  • Styl glamour – eleganckie donice z połyskiem w kolorze srebrnym, złotym, czarnym lub białym.
  • Styl skandynawski – donice ceramiczne w różnych kolorach, głównie białe, czarne, szare, ceglaste.
  • Styl loft – donice metalowe w ciemnych kolorach, donice na metalowych stelażach, donice betonowe.
  • Styl nowoczesny – proste donice bez ozdobników, na przykład w kształcie sześcianów, prostopadłościanów, poszerzanej do góry tuby.
  • Styl klasyczny – donice w śródziemnomorskim stylu przypominające wazy, donice terakotowe.

Jak komponować donice w salonie?

By stworzyć atrakcyjną i spójną aranżację w salonie z użyciem kwiatów w donicach, warto pamiętać o tym, by uwzględnić wtedy kilka ważnych kwestii. O czym trzeba pamiętać?

Dobierając właściwe miejsca dla donic, warto wziąć pod uwagę wymagania roślin. Niektóre z nich będą potrzebowały stałego dostępu do światła słonecznego, podczas gdy inne mogą znajdować się w cieniu. Kwiaty światłolubne należy wtedy ustawić jak najbliżej okna, na przykład na parapecie, podłodze, kwietniku.

Bardzo atrakcyjny efekt można uzyskać też wtedy, gdy wykorzysta się kilka donic i ustawi je przy sobie. Można wtedy zastosować donice w różnych rozmiarach lub kolorach, aby przygotować z ich użyciem efektowną grupę, która będzie uroczą dekoracją w salonie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie doniczka dekoracyjna.

Comments are closed.

Pin It https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/ zobacz wiecje https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/