Technologia blockchain sprawiła, że kryptowaluty cieszą się ogromną popularnością. Blockchain development services sprawiły, że niektóre kraje myślą o tym, aby krypto coiny stały się ich oficjalną walutą. Może więc jest to znak do tego, aby faktycznie zacząć dokonywać inwestycji w coinach?

Podstawowe pojęcia

Blockchain software development biją rekordy popularności. Oferowane są one m.in. przez takie firmy, jak 10Clouds, która zapewnia swoim klientom np. blockchain application development. Takie nowinki technologiczne sprawiają, że wobec kryptowalut nie można przejść obojętnie. Zanim jednak ktokolwiek dokona jakichkolwiek inwestycji, powinien zapoznać się z podstawowymi pojęciami, które koniecznie trzeba znać.

Proces Mining

Mówiąc wprost, jest to proces kopania, dzięki któremu można zarobić większe pieniądze w kryptowalutach. To właśnie w trakcie jego trwania nowa wirtualna moneta jest udostępniana. Wszystkie transakcje, jakie zachodzą w tym momencie, są zapisywanie w formie dziennika.

Altcoin

To wszystkie kryptowaluty, oprócz samego Bictoina (BTC). Blockchain development sprawił, że pojawiły się nowe coiny, stanowiące nie lada pokusę dla wszystkich inwestorów. Aczkolwiek, trzeba dodać, że nic nie jest w stanie odebrać palmy pierwszeństwa BTC. Każdy altcoin oferuje użytkownikom nowe możliwości, jak np. obniżoną podatność na wahania rynkowe.

Blockchain

Od tego należałoby zacząć. To właśnie dzięki tej technologii możliwe jest zapisywanie wszystkich, następujących po sobie transakcji, w formie bloków. Kiedy jeden z tych bloków zostaje w całości wypełniony, zaraz zaczyna tworzyć się kolejny. Wszystkie one (transakcje) posiadają takie zabezpieczenia, że nie ma możliwości ich zmiany z zewnątrz

DApps

Zdecentralizowane aplikacje. Za ich powstanie odpowiada niejedna blockchain development company. Dzięki temu użytkownicy nie muszą przejmować się korzystaniem z usług pośredników. Aplikacje sprawiają, że wszelkiego rodzaju działania finansowe przeprowadzone są w prawidłowy sposób, bez możliwości zaistnienia błędów. 

Kapitalizacja rynkowa w odniesieniu do kryptowalut

Faktyczna wartość wszystkich monet, która została wykopana przez użytkownika. Aby określić wartość posiadanych monet, należy pomnożyć ich ilość przez aktualną wartość danej kryptowaluty. Najczęściej jest to Bitcoin, ale do wyboru może być np. Ethereum (a właściwie to ether, ETH). 

 

Znając te kilka określeń, można pomyśleć o tym, aby poczynić pierwsze inwestycje na rynku kryptowalut, które należy rozpatrywać w odniesieniu długofalowym. 

 

Comments are closed.

Pin It