Poszukiwanie idealnego pierścionka zaręczynowego, który oczaruje przyszłą żonę, nie jest najłatwiejszym zadaniem. W sklepach jubilerskich znajdziemy ogrom ciekawych pierścionków z kamieniami o zróżnicowanych barwach, właściwościach i szlifie. Coraz pokaźniejsza grupa mężczyzn planujących wyznać ukochanej swoje uczucia odchodzi od klasycznych, transparentnych diamentów na rzecz kamieni o nieoczywistej barwie. Ciekawą propozycją zyskującą na popularności jest morganit. Co warto wiedzieć o pięknym kamieniu szlachetnym? Sprawdź!

Subtelne i delikatne pierścionki zaręczynowe z morganitem

Morganit jest cennym i rzadkim kamieniem szlachetnym należącym do grupy beryli, tak samo jak szmaragd i akwamaryn. Odkryty został stosunkowo niedawno, bo w 1911 roku w Kalifornii. Minerał naturalnie jest przezroczysty. Swój bladoróżowy kolor zawdzięcza domieszkom innych  pierwiastków, przede wszystkim manganu i żelaza. Kamienie z wysoką zawartością żelaza mają kolor łososiowy. Morganity należą do grupy kamieni dychroicznych – ich barwa zmienia się od przezroczystej do różowej w zależności od kąta, pod którym na nie patrzymy. Morganit łatwo poddaje się szlifowaniu i cięciu, co umożliwia tworzenie z niego pięknej biżuterii o wysokim połysku. Kamień jest twardy (7,5-8/10 w skali Mohsa),  ale dość kruchy.  Pierścionki zaręczynowe, kolczyki czy bransoletki z morganitem są stosunkowo drogie, jednak ich fenomenalny wygląd sprawia, że są warte swojej ceny. 

Morganit dla fanki subtelnej biżuterii

Morganit oprawiony w białe albo różowe złoto z pewnością zachwyci każdą kobietę ceniącą delikatną biżuterię. Jasnoróżowy kamień pięknie prezentuje się solo oraz w duecie z białymi diamentami albo kamieniami o niebieskiej barwie (na przykład tanzanitem). Co ciekawe, według medycyny niekonwencjonalnej, morganit ma magiczną siłę pozwalającą łagodzić wewnętrzny niepokój i stres. 

Comments are closed.

Pin It zobacz https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/ zobacz