Nowoczesna kuchnia to nie tylko eleganckie meble kuchenne i funkcjonalny sprzęt – to również dopasowane do potrzeb garnki i patelnie, które pozwolą na wygodne i szybkie przygotowanie ulubionych potraw. Jakie garnki rekomendowane są dzisiaj przez szefów kuchni? Na co zwracać szczególną uwagę podczas kupna garnków?

Garnki, które zaskakują trwałością!

Podstawą w kuchni są garnki – szukając idealnego kompletu, zwracajmy uwagę na to, aby ilość garnków odpowiadała naszym oczekiwaniom i potrzebom. Komplet może składać się z kilku lub kilkunastu elementów – wewnątrz opakowania znajdziemy nie tylko garnki, ale również pokrywki czy elementy przeznaczone do gotowania na parze. Wśród najchętniej wybieranych garnków wymienia się komplety ze stali nierdzewnej 18/10 – znajdziemy je na stronie producenta gerlach.pl. Ganki ze stali odporne są na działanie wilgoci, korozję, odkształcenia czy działanie wysokiej temperatury. Zastosowanie stali sprawia, że garnki będą prezentować się doskonale po wielu latach użytkowania. Garnki posiadają grube dno – jedną z warstw dna tworzy dysk, który pozwala na szybsze rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Pokrywki garnków tworzone są ze szkła hartowanego – nie jest ono podatne na kruszenie czy pękanie. Mały odpowietrznik pozwoli na odprowadzenie nadmiaru pary wodnej i zagęszczenie potrawy. 

Patelnie ceramiczne – smaż z przyjemnością!

Smażone potrawy często goszczą na naszych stołach – ich smak jest wyjątkowy. Aby smażyć zdrowiej warto wybrać patelnie ceramiczne, w których stosowane są liczne powłoki. Dzięki powłokom smażone potrawy nie przywierają do dna, a dodatkowo mogą być one smażone na minimalnej ilości tłuszczu. Patelnie ceramiczne uzupełniane są o profilowane rączki i uchwyty, aby smażenie było wygodniejsze i bezpieczniejsze. 

Comments are closed.

Pin It