Tak, bardzo ważny jest wygląd mebla. Zwracamy coraz większą uwagę na to, aby otaczać się pięknymi przedmiotami. Tylko nie zapominajmy o tym, że ważne jest też ich odpowiednie wykonanie. Fronty kuchenne muszą być solidne, aby mogły faktycznie po upływie wielu lat, odpowiednio wyglądać.

Lakierowane fronty kuchenne

Biorąc pod uwagę meble do kuchni, na pewno do wyboru będziemy mieli te, które mają lakierowane fronty. Czy będzie to dobry wybór? Meble wykończone lakierem mają tą przewagę nad akrylem, że tak szybko nie wchłaniają wilgoci. Dlaczego? Ponieważ są bardzo dokładnie pokryte owym lakierem. Woda tak łatwo dzięki temu nie przenika. To samo tyczy się również wysokiej temperatury. Ryzyko uszkodzenia przez to mebla jest niskie, a do tego dzięki lakierowanym wykończeniom można uzyskać jednolite i estetyczne wykończenie. Przy czym lakier nie jest odporny na zarysowania. 

Akrylowe wykończenie mebli

Fronty kuchenne wykonane z akrylu mają tą przewagę, że są mniej podatne na zarysowania. Do tego są one trwalsze od mebli lakierowanych. Do tego można być pewnym, że akryl tak szybko nie będzie płowieć (minus lakieru – szybkie płowienie). Akryl sprawia, że można na nich uzyskać głęboki połysk. Minusem jest to, że całość mebla wykończona jest folią PCV. Jeżeli nie jest ona zabezpieczona w odpowiedni sposób, to po jakimś czasie może się odklejać, co będzie wyglądać nieestetycznie, a do tego cały mebel będzie bardziej podatny na uszkodzenia. Wybór pomiędzy frontami kuchennymi nie będzie łatwy.

Comments are closed.

Pin It https://hanza.edu.pl Tanie szafki łazienkowe https://galoo.pl