Grillowanie to bez wątpienia jedna z letnich przyjemności – spotkania przy stole z bliskimi czy rodziną z pewnością zapadną w pamięci. Kuchnia zewnętrzna pozwoli na wygodne grillowanie i zaaranżowanie miejsca, gdzie wszystkie niezbędne elementy do grillowania są pod ręką. Od czego zacząć?

Kuchnia zewnętrzna – jak ją urządzić?

Nie trzeba wiele, aby kuchnia zewnętrzna była gotowa do pracy. Podstawą są oczywiście grille gazowe – nowoczesne grille pozwolą na szybkie przygotowanie ulubionych potraw na obszernych rusztach. Grille gazowe wybiera coraz więcej klientów – wynika to z łatwości użytkowania, możliwości przygotowywania większej ilości jedzenia w jednym czasie. W przypadku grilla gazowego wyeliminowano problem gryzącego dymu – dzięki palnikom gazowym grillowanie jest czystą przyjemnością.

Kuchnia zewnętrzna powinna uwzględniać również miejsce do grillowania – czyli letnią jadalnię. Nie warto ustawiać jej daleko od kuchni, gdyż utrudni to wygodne grillowanie i jednocześnie uczestniczenie w spotkaniu ze znajomymi. Letnią jadalnię urządzić można bez trudu, wykorzystując obszerny stół drewniany oraz wygodne krzesła, np. rattanowe. Taka jadalnia nie tylko zapewni komfort wypoczynku, ale też zachwyci eleganckim wyglądem i estetyką.

Kuchnia zewnętrzna w cieniu pergoli

Najprostszym sposobem na to, aby kuchnia zewnętrzna była odpowiednio zabezpieczona przed silnym słońcem czy niespodziewanym deszczem, jest pergola. Nowoczesna pergola wznoszona jest modułowo dzięki elementom aluminiowym. Na szczycie pergoli znajduje się funkcjonalny dach, wykonany z aluminiowych lameli. Listwy te mogą obracać się wokół własnej osi, co pozwala na regulowanie ilości światła, które wpada do kuchni zewnętrznej. Dach całkowicie zamknięty sprawia, że kuchnia jest chroniona przed niespodziewanym deszczem.

Comments are closed.

Pin It