Aby kuchnia w kształcie litery L została dobrze zaplanowana, warto wszystko rozrysować sobie na kartce. Nie musi to być profesjonalny plan wykonany przez architekta. Trochę wiedzy i sami będziemy w stanie wszystko dokładnie wykonać.

Co jest ważne?

Zanim kuchnia w kształcie litery L stanie się rzeczywistością, należy uświadomić sobie jedną, ważną rzecz. W jakiej kolejności podchodzimy do gotowania? Jeżeli zdamy sobie z tego sprawę, będziemy wiedzieć jak wszystkie rzeczy musimy uporządkować. Najpierw wszystko wyjmujemy z szafek. Potem produkty spożywcze (jeżeli istnieje taka potrzeba) myjemy, aby w następnej kolejności zabrać się do ich krojenia i obróbki. Na samym końcu wszystko poddajemy obróbce termicznej, aby podać swojej rodzinie gotowy posiłek. Skoro już wiemy, że do gotowania pochodzimy w ten sposób, czas na to, aby zaplanować aranżację kuchni.

Wygodna kuchnia w kształcie litery L

Przy drzwiach do kuchni powinna znaleźć się lodówka oraz inne szafki, gdzie przechowywane są produkty spożywcze. Potem jest zlew. Zaraz za nim powinny znaleźć się blaty robocze oraz szafki wiszące z potrzebnymi akcesoriami kuchennymi. Wszystko po to, aby móc jak najsprawniej przygotować poszczególne posiłki. Na samym końcu powinna znaleźć się kuchenka razem z piekarnikiem. W ten oto sposób uda nam się stworzyć miejsce na poszczególne strefy, które w kuchni są zawsze potrzebne. Jeżeli mamy do czynienia z małą kuchnią pamiętajmy o tym, aby zapewnić sobie swobodny ciąg komunikacyjny. Taka minimalna szerokość przejścia to ok. pół metra do jednego metra. 

Comments are closed.

Pin It https://wadowiceonline.pl/sponsorowane/26531-dlaczego-musimy-miec-ubezpieczenie-samochodu