Gotowanie powinno być przyjemnością i pasją na całe życie. Aby jednak móc stale poszukiwać nowych smaków i aromatów warto zainteresować się garnkami proponowanymi przez topowych producentów. Nowoczesne komplety garnków zaskoczą nas nie tylko świetnymi parametrami technicznymi, ale i eleganckim designem. 

Garnki kuchenne odpowiednie do naszych kuchni

Elegancka kuchnia to nie tylko piękne meble – to przede wszystkim wysokiej jakości zestawy garnków, które pozwolą nam na realizowanie nawet najbardziej wymyślnych pomysłów kulinarnych. Istotne jest, aby garnki dopasowane były do naszych potrzeb – producenci zaproponują nam komplety składające się z kilku lub kilkunastu elementów. Garnki wykonane ze stali nierdzewnej odporne są na odkształcenia, działanie wilgoci, rdzę. W dnach garnków umieszczono dyski – ich zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Takie rozwiązanie sprawia, że gotowanie przebiega szybciej, a my oszczędzamy energię. Garnki wyposażono w wysokiej klasy pokrywki wykonane ze szkła hartowanego – niewielkie odpowietrzniki pozwalają na odparowanie nadmiaru pary wodnej. Wygodne i antypoślizgowe uchwyty pozwolą na bezpieczne podnoszenie pokrywek. Garnki posiadają również lejki, cedzaki oraz wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. 

Ostrze i funkcjonalne noże

Wyposażając nasze kuchnie nie możemy zapomnieć o funkcjonalnych nożach – nowoczesne noże posiadają ostrza wykonane ze stali nierdzewnej z dodatkiem chromu, wanadu oraz molibdenu. Zawartość tych pierwiastków sprawia, że stal jest zabezpieczona przed kruszeniem, nabiera pewnej elastyczności, przez co możliwe jest krojenie i filetowanie pod wybranym kątem. Rękojeści noży tworzone są z drewna lub materiałów antypoślizgowych. 

Comments are closed.

Pin It https://tajmuseum.com https://imagesduo.com https://yourpbc.org