Komfort przyszłych mam jest bardzo ważny, nawet lekarze powtarzają, że zdrowa i szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko. Właśnie dlatego ważne jest to by kobiety w tym czasie nosiły nie tylko wygodne ubrania, ale i odpowiednią bieliznę. Wyjaśniamy co daje bielizna ciążowa i jak ją wybrać.

Specjalna bielizna na specjalny czas

Bielizna ciążowa jest tworzona tak by zapewnić komfort przyszłym mamom. Mitem jest jednak, że taka bielizna jest brzydka. Dziś producencie zdaja sobie sprawę, że kobieta, także w ciąży, by czuć się w pełni komfortowo potrzebuje nie tylko wygodnych, ale i ładnych ubrań.

Do tego taka bielizna jest tak tworzona by nie uciskać ciała kobiety, zwłaszcza w tych newralgicznych miejscach, na brzuchu i biuście. Właśnie dlatego ciążowe biustonosze często pozbawione są usztywnienia, a zwłaszcza fiszbin. Natomiast majtki i rajstopy są tak skrojone by dopasowywać się do stale rosnącego brzucha.

Kiedy zmienić bieliznę na ciążową?

Trudno jednoznacznie określić na którym etapie ciąży kobieta powinna zacząć korzystać z bielizny ciążowej. Wszystko dlatego, że odczucia kobiet oczekujących na dziecko bywają bardzo różne. Jedne kobiety są bardzie wrażliwe, inne mniej.

Ten moment jednak każda ciężarna z całą pewnością łatwo rozpozna. To jest ten czas, kiedy normalne ubrania zwyczajnie zaczynają uwierać i podczas ich noszenia przyszła mama zaczyna odczuwać dyskomfort. Może to być zarówno drażniący ucisk w obrębie brzucha, jak i biustu.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Bielizna ciążowa ma być komfortowa i oddychająca. Właśnie dlatego zaleca się, by tego typu ubrania były zrobione z naturalnych materiałów. Najczęściej zaleca się bawełnę lub ewentualnie bambus. Nie powinna mieć też żadnych elementów, które powodowałyby jakiś niepotrzebny ucisk, właśnie dlatego zaleca się m.in. rezygnacje z fiszbin w stanikach, zwłaszcza w ostatnich miesiącach ciąży.

Dość łatwo można zwykle dobrać rozmiar takiej bielizny, zwłaszcza jeśli chodzi o majtki czy rajstopy. Bielizna ciążowa. podobnie jak ubrania, szyta jest zwykle tak, że wybierając rozmiar sprzed ciąży uzyskujemy idealne dopasowanie, po prostu w obrębie brzucha zastosowane są różne sztuczki, które odpowiednio dopasowują rozmiar do potrzeb. Inaczej jest ze stanikami, tu zwykle wystarczy opierać się na rosnącym obwodzie pod biustem.

Kupując bieliznę ciążową warto też zwrócić uwagę na takie dodatkowe elementy jak np. możliwość łatwego odpinania stanika do karmienia. Dzięki temu taka bielizna posłuży dłużej, także wtedy gdy dziecko pojawi się już na świecie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/pol_m_Bielizna-dla-kobiet-317.html.

Comments are closed.

Pin It https://ngenuity.org https://goldavocado.pl https://datoura.org