Za każdym razem po dniu spędzonym na plaży lub kąpieli w basenie musimy uprać swój strój do kąpieli. I wtedy zazwyczaj pojawia się pytanie: jak należy prać kostiumy kąpielowe? Bezpośrednio w pralce czy ręcznie? Nie chcemy przecież żeby materiał wyblakł i się rozciągnął albo zniszczył podczas prania.

Pierwsze pranie – woda z octem

Każdy kto chce długo cieszyć się intensywnymi kolorami kostiumu kąpielowego, powinien skorzystać ze sprawdzonego środka, która zapobiega blaknięciu kolorów – woda z octem. Wystarczy wymieszać wodę z octem (w stosunku 5:1) w misce, namoczyć kostium na około 15 minut. Potem wystarczy wypłukać i wyprać żeby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu octu.

Ocet w naturalny i bezpieczny sposób zabezpiecza kolory przed blaknięciem i przebarwieniami. Nie niszczy materiału, a specyficzny zapach po praniu znika.

Woda z octem to stara sprawdzona metoda. Można ją stosować również w przypadku innych kolorowych tekstyliów jeżeli nie chcemy aby straciły kolor.

Pranie ręczne czy pralka – jak prać kostium kąpielowy?

Pot, krem ​​do opalania i woda (a szczególnie słona i chlorowana) nie wpływają dobrze na materiał, dlatego kostiumy kąpielowe, bikini i kąpielówki należy prać po każdym użyciu i zdecydowanie zaleca się pranie ręcznie. Ta metoda jest najlepsza i mało inwazyjna. Nie tylko dla materiału, ale także dla wszystkich dodatków, takich jak koraliki, łańcuszki, hafty, cekiny, którymi stroje są często ozdobione.

Jeżeli nie ma innej możliwości, to można skorzystać z pralki, ale wtedy należy użyć worka do prania i łagodnego detergentu oraz programu do prania delikatnych tkanin, najlepiej bez wirowania.

Proszek do prania i płyn do zmiękczania tkanin – który produkt jest odpowiedni?

Silnie działające detergenty mogą być zabójcze dla delikatnych materiałów. Lepiej korzystać z łagodnych środków lub płynów do prania odzieży sportowej.Będąc na wakacjach i nie mając pod ręką detergentu, można również użyć łagodnego szamponu. On też nie uszkodzi włókien.

Płyny do płukania tkanin i środki zmiękczające nie nadają się absolutnie do prania kostiumów kąpielowych. Pod ich wpływem, delikatny materiał znacznie szybciej się niszczy, a przede wszystkim rozciąga.

Wirowanie i wyżymanie nie służy kostiumom kąpielowym

Ktokolwiek wkłada swój kostium kąpielowy do pralki, musi ominąć program wirowania. Jeśli nie można go całkowicie wyłączyć, należy ustawić przynajmniej najniższy poziom obrotów.

Również ważne aby nigdy nie wyżymać bikini i kostiumów kąpielowych. To może je zdefasonować, poza tym w trakcie wykręcania materiał może się zbytnio rozciągnąć.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.

Comments are closed.

Pin It