Branża budowlana to gałąź przemysłu, w której zdecydowanie dużo się dzieje, jeśli chodzi o nowoczesne technologie. Powstają coraz bardziej solidne i wytrzymałe konstrukcje i to w bardzo szybkim czasie. Jednym z rozwiązań, które umożliwiają takie inwestycje, są dźwigary betonowe sprężone. Czym charakteryzują się te prefabrykaty?

Betonowe konstrukcje wzmocnione stalą

Dźwigary betonowe sprężone to specjalne konstrukcje z wysokiej jakości betonu, który dodatkowo wzmocniony jest stalowymi konstrukcjami. Stal, zanim została zalana betonem, poddano ją również dodatkowemu specjalnemu naprężeniu, dzięki czemu prefabrykaty te odznaczają się jeszcze większą wytrzymałością. Materiały wykorzystywane do produkcji tego rodzaju komponentów budowlanych spełniają najwyższe standardy jakości.

Zadaniem dźwigarów betonowych sprężonych jest przeniesienie obciążenia dachu na inne elementy konstrukcyjne, w tym przede wszystkim filary, słupy i ściany. Cały ciężar jest wtedy znacznie lepiej rozłożony, a to przekłada się na solidność i dużo lepszą wytrzymałość całego budynku.

Rodzaje dźwigarów betonowych sprężonych

Prefabrykaty te mogą różnić się pod wieloma względami. Jest to podyktowane przede wszystkim ich różnorodnym zastosowaniem. Na rynku dostępne są przede wszystkim dźwigary dwu lub jednospadowe o różnych przekrojach. Może to być przekrój kwadratowy, prostokątny lub dwuetowy. Poza tym odznaczają się one także inną rozpiętością konstrukcyjną oraz wysokością.

Zazwyczaj są to bardzo ciężkie i wielkie prefabrykaty, które jednak produkuje się zgodnie z indywidualnym zamówieniem. Ich masa może sięgać nawet do kilkudziesięciu ton, a długość do kilkudziesięciu metrów. Wysokość to zazwyczaj kilka metrów. Są idealnym komponentem do takich inwestycji budowlanych jak magazyny, hale przemysłowe czy zakłady produkcyjne.

Dlaczego inwestorzy decydują się na takie rozwiązanie?

Dźwigary betonowe sprężone odznaczają się bardzo dobrymi parametrami. Są niezwykle wytrzymałe na czynniki środowiskowe czy ogień. Nie wymagają również częstej i specjalnej konserwacji. Wytrzymują znacznie dłużej niż inne komponenty.

Montaż budynków przy pomocy tych materiałów budowlanych przebiega znacznie szybciej niż przy wykorzystaniu tradycyjnych metod. Jest to bardzo znacząca zaleta, ponieważ przy wielu inwestycjach czas odgrywa bardzo dużą rolę. Doceniają to wszyscy inwestorzy. Dźwigary po prostu dowozi się we wskazane miejsce i montuje.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/.

Comments are closed.

Pin It https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/