Każda kobieta wie, że bielizna to najważniejsza część garderoby. Od jej rodzaju, fasonu, kroju i stopnia dopasowania zależy to czy jest nam wygodnie i komfortowo. Szczególnego znaczenia bielizna nabiera w trakcie ciąży. Zmieniające się ciało: zwłaszcza brzuch i piersi powodują, że jeszcze bardziej poszukujemy miękkości, wygody i komfortu.

Co jest charakterystyczne dla bielizny ciążowej?

Bielizna ciążowa zdecydowanie różni się od normalnej, codziennej nie tylko z uwagi na rozmiar, ale również ze względu na krój i fason. Na próżno szukać tu stringów, obcisłych fig czy mocno wyciętych biustonoszy, które mają niezwykle erotyczny charakter.

Biustonosz najczęściej jest mocniej zabudowany i wzmocniony elastycznymi, grubymi ramiączkami, aby odpowiednio zabezpieczyć szybko rosnący biust, zmaksymalizować komfort noszenia oraz nie dociążać kręgosłupa. Ważne, aby biustonosze ciążowe pozbawione były fiszbin, by nie podrażniać i nie uciskać i tak wrażliwych i bolesnych już piersi.

Majtki ciążowe wyróżniają się przede wszystkim wysokim stanem. Są tak zaprojektowane i uszyte, aby nie uwierały i nie uciskały rosnącego brzuszka. Majtki są wykonane z cieniutkiej bawełny organicznej, która pozwala skórze oddychać, a dzięki bezszwowej technologii szycia zachowują się na ciele jak druga skóra.

Z czego uszyta jest bielizna ciążowa?

Bielizna ciążowa dostępna jest w sklepach w różnej jakości i w różnych cenach. Kupując majtki czy biustonosz zawsze warto postawić na tkaniny naturalnego pochodzenia, aby zminimalizować ryzyko infekcji intymnej, podrażnienia skóry czy innej reakcji alergicznej, które mogą mieć przykre skutki dla przyszłej mamy i jej nienarodzonego jeszcze dziecka.

Nie należy bać się dodatku elastanu w majtkach czy biustonoszach, dzięki czemu zachowują one swój kształt po praniu i w trakcie użytkowania. To, czego bezwzględnie należy unikać to bielizna ciążowa nieznanego pochodzenia, która często jest chemicznie barwiona lub bielona. Taką bieliznę najczęściej można dostać na ulicznych straganach w bardzo niskich cenach.

Porada specjalisty

Obecnie w wielu profesjonalnych sklepach z bielizną jest możliwość konsultacji ze specjalistą w tej dziedzinie, który podpowie i doradzi jaka bielizna ciążowa będzie najlepsza, jak ją dobierać i na co zwracać szczególną uwagę.

Każda świadoma przyszła mama powinna postawić na zdrową, ekologiczną bieliznę, która jednocześnie zagwarantuje jej komfort użytkowania przez cały dzień.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna ciążowa.

Comments are closed.

Pin It https://wadowiceonline.pl/sponsorowane/26531-dlaczego-musimy-miec-ubezpieczenie-samochodu